środa, 15 marca 2017

Szybkie sposoby na naukę języka angielskiego #3 - Dla mających mało czasu

3. Dla mających mało czasu

  • Używacie Instagrama ? Pewnie większość z Was używa hashtagów, więc używajcie tych angielskich - to nie zajmie wiele czasu a jak nie jesteście pewni to aplikacja napewno Was poprawi. Jak macie odrobinę więcej czasu to możecie wymyślić po angielsku hashtag do każdej rzeczy kojarzącej się z udostępnianym postem - nie mówie, że musicie tak tagować bo kto by chciał tyle tagów pod zdjęciem, ale zawsze to jakaś praktyka ;) Przeglądacie aplikacje w celu poszukiwania inspiracji? Szukajcie pod angielskimi hashtagami, niektóre nieznajome słowa pewnie Was zaciekawią i sobie je przetłumaczycie dzięki czemu nauczycie się nowych ;)
Przykład:
  • Zmieńcie swojego facebooka, youtube i wszystkie strony których używacie na codzień na angielską wersje językową - będziecie z nim na codzień.
  • Często na zagranicznych kosmetykach opis jest po angielsku więc gdy wybieramy kosmetyki postarajmy się kierować tym opisem, zawsze możemy się sprawdzić czytając potem ten opis w polskiej wersji.
  • Jeśli możecie to zmieńcie słownik w telefonie na angielski, polski chyba już znacie i nie potrzebujecie pomocy słownika? Wiem, to może być trochę denerwujące gdy słownik będzie chciał nam zmieniać polskie wyrazy na angielskie, ale przynajmniej oswoimy się z tymi angielskimi, no i jak już wcześniej wspominałam kto nie skusi się sprawdzić tłumaczenia nieznanego wyrazu..
  • Odkurzacie prasujecie robicie porządki w szafie i włączacie muzyke? Włączajcie piosenki po angielsku i śpiewajcie je na głos, z czasem pewnie ogarniecie, że może śpiewacie nie te słowa co trzeba lub nie tak jak trzeba i zaczniecie się poprawiać dzięki czemu poprawi się Wasza wymowa ;)
  • Nudzicie się w pracy czy w szkole przy komputerze i przeglądacie besty? Przeglądajcie angielskie odpowiedniki - język będzie bardzo na czasie co jest wielkim plusem !
Odpowiedniki naszych stron:
loveit.pl - weheartit.com
mistrzowie.org - http://www.thatssotrue.com
popularnie.pl - http://diply.com

Wolisz oglądać na facebooku? Nie ma problemu, popularne w Anglii :
- Coś jak nasze jestem zołzą - https://www.facebook.com/B1tchBible/
- Jeśli lubicie posłuchać sobie czegoś innego nowego, a może przypomnieć coś starego, krótkie videa -https://www.facebook.com/SingVideos/?fref=ts