niedziela, 17 kwietnia 2016

Kilka prostych i szybkich sposobów na naukę języka angielskiego #1 - Dla początkujących

Hej !
Niektórzy pewnie w tym roku zdają maturę z języka angielskiego, niektórzy może jadą na wakacje za granice a inni do pracy, może ktoś planuję przeprowadzke :)

1. Dla początkujących
  • Jeśli jesteście początkujący to przydadzą Wam się podstawy i wtedy warto pójść na jakiś kurs w szkole językowej, warto też z niego skorzystać w ramach przygotowań do matury. Niestety kiedy jedziecie do innego kraju a macie już podstawy ze szkoły - podstawową gramatyke i zasób słówek to nie proponuje takiego kursu. Poza tym nie wiem jak na takich kursach, ale w większości szkół paradoks jest taki, że uczą nas brytyjskiego angielskiego, ale amerykańskiej wymowy.. Smutne, powinni się zdecydować. Może na kursach specjaliści są lepsi. Ale mam znajomych, którzy chodzili na takie kursy i w większości też to były same podstawy ze szkoły. Nawet jak moja mama poszła na kurs tu już w Anglii to też Polka uczyła szkolnej podstawy zamiast się skupić na rzeczach przydatniejszych kiedy już tu w Anglii są ludzie.
  • Aplikacja na telefon 1000 słówek - dla początkujących idealna, dobra na zapamiętywanie słówek. Dla bardziej zaawansowanych nie polecam, bo sama ją przejrzałam i nie było tam słówek których bym nie znała, bardziej takie podstawy. Mała wada tej aplikacji (albo duża) - słówka są bardzo porozrzucane i np. to samo słówko w innym czasie nie jest obok ani pod spodem.
  • Gra w skojarzenia - można z kimś zagrać podając słówko po angielsku a ktoś Wam podaje skojarzenia po angielsku, możecie je potem tłumaczyć a potem poszukać polskich skojarzeń do tego słówka i przetłumaczyć je na język angielski, kolejny krok to skojarzenia do skojarzeń.. A jeśli nie macie z kim to można robić to też na kartce - szybka burza mózgów.. Jako że na maturze mamy często kategoriami to idealny sposób na nauke, a przed wyjazdem dobry na utrwalenie słówek - szybko skojarzy nam się to, którego akurat potrzebujemy ;) Przykład :


 już więcej skojarzeń mi się nie chciało wymyślać uff..
  • Fiszki
  • Gry planszowe typu "Zgadnij to" , scrabble z układaniem angielskich słówek zamiast polskich 
  • Jak macie mało podstawy to warto też zajrzeć do szkolnych ćwiczeń 
  • Strony do nauki języka, dla początkujących polecam http://www.learningchocolate.com
A Wy jak się uczycie języków?
Pozdrawiam,
Magda