środa, 16 marca 2016

Styl w Anglii

Wiadomo w każdej części Anglii jest inaczej a już napewno zupełnie inaczej wygląda styl w Londynie, dlatego Wasze spostrzeżenia mogą się różnić. Jednak zapewne znajdzie się również dużo podobieństw. 
Zacznijmy od tego, że Anglicy nie przejmują się aż tak wyglądem a na pewno nie tak jak Polacy, dlatego że jest to po prostu bardziej tolerancyjni naród i nikt się nie wtrąca do tego jak ktoś wygląda, każdy przejmuje się sobą i tyle :) Tutaj ludzie nie mają oporów żeby wyjść w piżamie do sklepu czy zajechać w wałkach na włosach do McDonalda, o dresach na codzień już nie wspominając.. A niektórzy sobie robią nawet taki dzień wyjścia w piżamach na dwór :D 
Kobiety za to nie mają problemu z wyjściem bez makijażu i np. w pracy u mnie mało która jest umalowana .
Dla przykładu One Direction

Nie wiem czy mieliście kiedyś tak, że skarpetki do adidasów w których wychodzicie muszą być koniecznie krótkie białe/czarne w zależności od koloru adidasów i bez żadnych wzorków jedynie ze znaczkami firm jak już? Za to tutaj skarpetki mają być kolorowe długie krótkie w przeróżne wzory i nikomu nie przeszkadza, że inny kolor wystaje z butów a nawet w zime najnormalniej noszone są te świąteczne puchate skarpetki wystające z adidasów ! W Polsce przeszłyby jedynie zakolanówki czy jakieś takie szare do botków a inne owszem były fajne, ale do leniuchowania w domu ;) 
       
          
    

Kolejna sprawa jest taka, że bardzo ciężko znaleźć Anglika powyżej 18lat, który by nie miał żadnego tatuażu a większość ma kilka (które nie są jakoś połączone czy coś), na prawdę ! Dużo par ma jakieś wspólne tatuaże, dużo osób ma też wytatuowany napis family lub jakieś daty
   

Najpopularniejsze buty wśród młodych obydwu płci : Adidas Superstar, Nike Roshe Run i Huarache
                
Do mnie osobiście przemawiają tylko Superstary więc zamierzam je kupić jeśli będzie okazja :D
Przy okazji pokaże też najpopularniejsze plecaki Hype

    
Typowy młody Anglik - te memy najlepiej to odzwierciedlają
  
  
 Fryzura - dużo włosów postawionych do góry, Anglicy często mają kręcone i niestety nie mogę znaleźć obrazka, który by na prawdę odzwierciedlał te włosy a nie chce brać zdjęć znajomych. I tak, to prawda że Anglicy często są rudzi albo mają blond wpadający w rudy .
  
 Jak już wcześniej napisałam mają po kilka tatuaży, a do tego mimo że są szczupli to praktycznie każdy młody chłopak ma kaloryfer nawet kiedy wygląda na takiego "lalusiowatego" i byśmy się w życiu po nim nie spodziewały. Poza tym lubią ubierać się w Topmanie i mam wrażenie, że dużo wzoruje się na Justinie Bieberze stąd też jego zdjęcia oraz brytyjskiego zespołu One Direction
 Lubią rurki, wąskie dresy, napisane wcześniej buty, parki, szare bluzy i wzorzyste koszulki
   
Przyznam się szczerze, że Anglicy podobają mi się bardziej niż Polacy, ogólnie ich uroda - jeśli nie są stereotypowo grubi to mają kwadratowe twarze (mój ulubiony typ), uwielbiam jak faceci mają dużo włosów, poza tym przykładają wagę do wyglądu na większą skale.. No i ten akcent ! :)

Typowe młode Angielki
  
Najpopularniejsze fryzury i Angielska vlogerka - Zoella
  
Styl
 

     

    
A jeszcze jako ostatnie przykłady Angielscy vlogerzy - rodzeństwo Zoella i Joe, oraz ich przyjaciel Caspar, jeśli ktoś jest ciekawy to blog Zoelli https://www.zoella.co.uk

  

Opisuję młode osoby dlatego, że tak jest po prostu łatwiej bo po pierwsze sama jestem młoda a po drugie młodzi mają bardziej ujednolicony i bardzo widoczny styl, tutaj jakby co druga dziewczyna kieruje się tą samą modą co w Polsce nie jest na tak wielką skale ani tak widoczne jak tutaj. Poza tym niestety starsze osoby często wogóle nie przykładają wagi do wyglądu i wszędzie chodzą w dresach, dorośli Anglicy niestety muszę przyznać często są bardzo niechlujni.
Jeszcze jedna ciekawostka jest taka, że Anglicy są bardziej zahartowani, gdyż już malutkie dzieci biegają boso po placu zabaw mimo, że wcale nie jest ciepło, a te w wieku szkolnym mają nie raz japonki i krótkie sukienki w ciągu zimy.

Pozdrawiam,
Magda